Aktuality

(14. 12. 2016)

Článek v komerční příloze Hospodářských novin

14.12.2016 vyšel v komerční příloze Hospodářských novin článek Sdílení kol s českou stopou, dočká se i Praha? Článek v pdf verzi si můžete přečíst zde.

(20. 10. 2016)

Konference Inteligentní mobilita ve městech a regionech

20.10.2016 se konala v Pardubicích konference Inteligentní mobilita ve městech a regionech - odborná konference o využití inteligentních dopravních systémů, služeb a o aplikaci moderních konceptů mobility osob a věcí, průmyslové výroby a energetické infrastruktury ve východočeském regionu. Společnost ELTODO, a.s. byla jedním z hlavních partnerů.

(19. 10. 2016)

Silniční konference v Hradci Králové

19. a 20.10.2016 proběhla v Hradci Králové již tradiční Silniční konference. Mezi téměř tisícovkou delegátů a stovkou vystavovatelů samozřejmě nemohli chybět ani zástupci ELTODO, a.s.

(1. 9. 2016)

Rekonstruovaný karvinský Městský stadion dostane stejná svítidla jako slavný CAMP NOU v Barceloně. Prací se ujme ELTODO, které zakázku vyhrálo

Městský stadion v Karviné vstoupil do poslední fáze svojí rekonstrukce, začne se realizovat výstavba osvětlení hrací plochy dle podmínek Fotbalové asociace ČR a UEFA pro prvoligové zápasy. Společnost ELTODO, která vyhrála veřejnou zakázku vypsanou městem na výstavbu osvětlení stadionu, zde postaví 4 stožáry o výšce 46 metrů, jež budou dohromady osazeny 190 reflektory. Dalších 18 reflektorů bude umístěno na hraně střechy hlavní tribuny. Půjde o stejná svítidla, jako jsou na fotbalovém stadionu CAMP NOU, domácím hřišti klubu FC Barcelona.

(31. 8. 2016)

Na Praze 3 se rozšiřují zóny placeného stání

Ve čtvrtek 1. září 2016 se i ve třetí pražské městské části rozeběhne nový systém zón placeného stání. Protože však v části Prahy 3 již parkovací zóny jsou a zůstávají v platnosti až do února 2018, kdy vyprší stávající smlouva, bylo rozhodnuto, že systém zůstane jednotný. Objeví se zde sice nové parkovací automaty, ale budou vybaveny jinou klávesnicí, při platbě se nebude zadávat registrační značka vozidla a řidiči budou povinni umístit doklad o zaplacení za čelní sklo vozu.

(24. 8. 2016)

V Praze 5 a Praze 6 začal platit nový systém zón placeného stání. Řidiče o zónách a oprávněnosti parkování informuje svislé dopravní značení

V páté a šesté pražské městské části se dnes rozběhl nový systém placených zón. V noci na dnešek byly „oživeny“ všechny parkovací automaty a začalo se uvádět v platnost svislé dopravné značení, které definuje typ zóny, určuje oprávnění parkovat a přináší i další informace pro řidiče.

(24. 8. 2016)

Odpočítávací návěstidlo na semaforu u frekventovaného přechodu u správy sociálního zabezpečení v Křížové ulici pomůže zvýšit bezpečnost chodců

Chodci mířící na úřad České správy sociálního zabezpečení v Křížové ulici v Praze mají cestu od tohoto týdne bezpečnější. Na frekventovaném přechodu mezi autobusovými zastávkami „Správa sociálního zabezpečení“ přibylo k světelné signalizaci i odpočítávací návěstidlo vyvinuté společností ELTODO, jež číselným i grafickým odpočtem oznamuje poslední vteřiny červeného signálu „Stůj“ a celou délku zeleného signálu „Volno“.

(22. 8. 2016)

Pro zvýšení bezpečnosti se v tunelu Klimkovice na D1 u Ostravy instaluje kamerový systém pro měření úsekové i okamžité rychlosti. Pro montáž technologie se využijí plánované pravidelné servisní odstávky tunelu, nejbližší připadne na 24. a 25. srpna, druhá na počátek října, finální na polovinu listopadu, v tunelu v té době bude zachován obousměrný provoz v jedné tunelové troubě

V tunelu Klimkovice na dálnici D1 se začne měřit úseková rychlost ve všech jízdních pruzích v celé délce tunelu a okamžitá rychlost na vjezdu do tohoto úseku. Spolu s tím bude možné detekovat vozidla převážející nebezpečné náklady. Jde o opatření vycházející z požadavku Policie ČR, jež má za cíl přispět ke zvýšení bezpečnosti a plynulosti provozu v tunelu Klimkovice.

(11. 8. 2016)

Pozvánky na koncerty, nabídky bydlení, reklamní upoutávky na služby. Týdně se ze sloupů veřejného osvětlení v Praze odstraní stovky nelegálních plakátů, které hyzdí město a ohrožují bezpečnost. V létě přitom přibývají nejrychleji

Stovky tzv. černých polepů odstraní týdně ze sloupů veřejného osvětlení pracovníci společnosti ELTODO. Ty nejenže hyzdí okolí, ale pokud zakrývají evidenční štítek, který je umístěn na každém sloupu, ohrožují také bezpečnost. Číslo na štítku totiž umožňuje rychle a přesně lokalizovat pozici, takže ho v případě úrazu, problému či autonehody stačí jen nahlásit záchranářům, policii či hasičům. Nejvíce výlepů se objevuje v létě, kdy se koná větší počet různých akcí a také letáky jdou lepit snadněji než v zimním období.

(4. 8. 2016)

Výběr míst pro parkovací automaty je náročný. Zohledňují se normy, poduliční sítě, bezpečnost silničního provozu, potřeby motoristů, požadavky handicapovaných i památkářů

V nových zónách placeného stání v pražských ulicích se letos objeví na 360 chytrých parkovacích automatů. Někde již stojí, jinde se teprve budou instalovat. Výběr míst pro jejich osazení přitom není jednoduchý. V potaz se bere nejen dostupnost a viditelnost pro motoristy, rozmístění poduličních sítí, bezpečnost silničního provozu, normy, ale vyhovět je třeba i požadavkům lidí s handicapem, památkářů a mnoha dalším kritériím. Automat by například neměl narušit přirozenou vodicí linii pro nevidomé či stát v blízkosti národní kulturní památky. Ke každé lokalitě proto společnost ELTODO, která má výstavbu nových zón placeného stání zadánu od TSK, přistupuje naprosto individuálně. Mnohde přitom situaci komplikují poduliční sítě, které nejsou zaneseny v mapových podkladech, a po jejich objevení je nutné pro automat hledat nové místo.

(28. 6. 2016)

Nové parkovací zóny se budují už i na Praze 8, začalo se v Ládví a Kobylisích

Nové parkovací zóny už rostou i v osmé pražské části. Společnost ELTODO, která se stará o jejich zajištění a následně i správu, začala v Ládví a Kobylisích s realizací vodorovného značení na komunikacích a instalují se již i první chytré parkovací automaty. Po Praze 5 a 6, kde se zóny budují již od března, je Praha 8 další městskou částí, kde byly zahájeny práce na realizaci nové zóny placeného stání. Do provozu by měly být zóny spouštěny postupně, první bude zprovozněna během srpna. U připraveného dopravního značení budou do té doby zneplatněny pokyny zavádějící režim zóny placeného stání, instalované parkovací automaty zůstanou vypnuté. Novinkou pro řidiče je povinnost zadat při platbě v automatu registrační značku svého vozidla, ta bude sloužit jako základní údaj dokládající úhradu za parkování. Hradit parkovné v automatu bude možné mincemi v Kč (1, 2, 5, 10, 20 a 50 Kč) a v Eurech (1 a 2 Eur), tak i bankovními kartami VISA a Master, kontaktní i bezkontaktní verzí.

(9. 6. 2016)

Úraz, nepříjemnost nebo autonehoda na neznámém místě? Záchranářům ve více než 140 městech a obcích už stačí jen nahlásit číslo z nejbližšího stožáru veřejného osvětlení

Popsat ve stresu záchranářům přesné místo úrazu, autonehody či jiné nepříjemnosti není snadné. Mnohde to ztěžuje i chybějící nebo nedostatečné značení ulic, lokalizace polohy na městském okruhu nebo v parku, případně orientace ve tmě. Na rychlosti zjištění přesné adresy události a následného příjezdu zdravotníků přitom může záviset záchrana lidského života. Systematická koncepce unikátního označení sloupů veřejného osvětlení, jež zavedla společnost ELTODO, umožňuje během pár vteřin získat přesné GPS souřadnice daného stožáru. Při oznamování události na lince tísňového volání tak stačí pouze nahlásit číslo ze štítku na nejbližším sloupu. V současnosti má firma v databázi na 214 000 těchto unikátních čísel, které se nacházejí ve zhruba 140 městech a obcích. Například jen pražská „záchranka“ vloni vyjela k 1 757 událostem, kde byla poloha nahlášena pouze podle čísla na stožáru veřejného osvětlení. Systém často využívá i Policie ČR a Hasičský záchranný sbor.

(11. 5. 2016)

Rekonstrukce energocentra v areálu Měřičského ústavu Litoměřice zvýší jeho kapacitu, prací se ujme ELTODO

Objekt energocentra v areálu Měřičského ústavu Litoměřice se bude rekonstruovat. Prací se ujme společnost ELTODO, která zakázku v hodnotě 11 milionů korun vyhrála ve výběrovém řízení vypsaném Ministerstvem obrany ČR. Obnova budovy začne v druhé polovině května a měla by trvat zhruba šest měsíců, v jejím rámci proběhnou stavební úpravy objektu a rekonstrukce a výměna technologického vybavení.

(27. 4. 2016)

Zahájení lázeňské sezóny v Karlových Varech bude letos hostit Grandhotel Ambassador - Národní dům

Slavnostní zahájení lázeňské sezóny v Karlových Varech bude letos hostit Grandhotel Ambassador - Národní dům, který tím zároveň oslaví první úspěšný rok svého provozu.

(27. 4. 2016)

Parkovací zóny s novými technologiemi, končí éra parkovacích lístků za sklem

Správcem nového systému zón placeného stání (ZPS) na území hlavního města Prahy je Technická správa komunikací (TSK). Provoz a údržbu nových ZPS zajišťuje společnost ELTODO, která již od počátku března instaluje do vybraných městských částí nové chytré parkovací automaty. Do konce roku by se jich mělo objevit v pražských ulicích celkem okolo 500 kusů. Ty budou spolu se speciálními automobily monitorujícími parkování v zónách placeného stání a s centrálním informačním systémem (CIS), jehož dodavatelem je společnost Altron, tvořit základ nového systému.

(7. 4. 2016)

Facebook soutěž semafory o 15 atraktivních cen

Jste hraví a máte postřeh? Soutěžte s námi na Facebooku o 15 atraktivních cen. Hrát můžete zde: https://www.facebook.com/eltodocz/. Informace o výhrách a podrobná pravidla soutěže naleznete níže.

(18. 3. 2016)

Petřínská rozhledna zářila zeleně ke dni svatého Patrika

Ve čtvrtek 17. března se Petřínská rozhledna oblékla do zelené. Připomněla si tak irský svátek svatého Patrika, k němuž tradičně náleží právě tato barva. Speciální nasvícení bylo možné vidět od 18. hodiny. Aby mohla rozhledna zářit zeleně, přeprogramovali techničtí specialisté ze společnosti ELTODO – CITELUM systém nasvícení rozhledny.

(4. 3. 2016)

V Praze se instalují první chytré parkovací automaty

V pražských ulicích už jsou k vidění nové chytré parkovací automaty. Dodavatel služeb ZPS, společnost ELTODO, která se o jejich zajištění a instalaci stará, začala s montáží prvních kusů. Automaty firma přivezla minulý týden z Francie a v současnosti se první kusy instalují v Praze 5 a 6. V letošním roce by se na pražských ulicích mělo objevit celkem 504 těchto nových parkovacích automatů, které budou součástí nové koncepce zón placeného stání, které v budoucnu sjednotí dopravu v klidu na území metropole.

(26. 2. 2016)

ELTODO soutěž na Facebooku

Rádi tipujete? Anebo radši počítáte? Tak schválně, kolik lamp veřejného osvětlení se nachází ve vyznačeném prostoru na Karlově mostě? a) 4 b) 24 c) 14 Dejte „to se mi líbí“ naší stránce a vaši odpověď napište do komentářů a 3 z vás vybereme! Pravidla soutěže naleznete níže. A o co vlastně hrajeme? 1 x registrace na pražský ½ maraton a 2 x power banka.

(10. 2. 2016)

Skupina ELTODO Slovensko dokončila v závěru loňského roku II. etapu rekonstrukce veřejného osvětlení ve Staré Turé

Ve Staré Turé byla úspěšně dokončena II. etapa rekonstrukce veřejného osvětlení. Zakázku v hodnotě 760 tisíc eur získala ve veřejné obchodní soutěži společnost ELTODO Osvetlenie, subdodavatelsky ji generálně zajistila společnost ELTODO SK. Montážní práce ELTODO SK zahájilo 7. prosince, do užívání bylo dílo předáno 22. prosince 2015. V jeho rámci bylo demontováno 846 původních svítidel a instalováno 1079 nových LED svítidel s bezdrátovým dálkovým dohledem.

Valná hromada ELTODO, a.s., rozhodla o zaknihování akcií

Valná hromada společnosti ELTODO, a.s., (dále jen Společnost) rozhodla o změně stanov Společnosti, a to konkrétně o přeměně svých 996 162 kusů kmenových listinných akcií na jméno na akcie zaknihované. Akcionáři jsou povinni odevzdat svoje akcie Společnosti a současně sdělit číslo účtu zřízeného v centrální evidenci zaknihovaných cenných papírů vedené Centrálním depozitářem cenných papírů, na který budou jejich zaknihované akcie evidovány, a to ve lhůtě do dvou měsíců ode dne zveřejnění oznámení v Obchodním věstníku. Dokument v plném znění je k dispozici zde: http://www.eltodo.cz/certifikace/ostatni/ostatni-dokumenty.html

2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005