Realizace v Energovodu

Divize Zemních a výkopových prací naší dceřiné společnosti Energovod dokončila jednu významnou zakázku a na dvou aktuálně pracuje. Pojďte si přečíst,
o jaké projekty se jedná.

 

ODSTRANĚNÍ TELEMATICKÝCH ZAŘÍZENÍ Z DÁLNIC A SILNIC I. TŘÍDY 

Investor:                           Ředitelství silnic a dálnic ČR

Realizace:                       prosinec 2019 – únor 2020

Hodnota zakázky:           3 946 770,- Kč

Stav:                                  DOKONČENO

Popis: Demontáž 48 kontrolních mýtných bran firmy KAPSCH byla prováděna od prosince 2019 až do konce února tohoto roku. Poslední výměna proběhla v lokalitě Kroměříž východ 260 – Hulín západ 264 (D01-263,26-E-0). Hlavním úkolem zakázky bylo nejen odstranění elektronických zařízení a související kabeláže na 48 kontrolních mýtných branách, ale také dočasné skladovací činnosti a zajištění dopravně inženýrského opatření včetně zajištění souhlasu příslušných orgánů.

Významnost zakázky potvrzuje zejména zájem České televize, která s námi natočila reportáž a byla odvysílána dne 19. 1. 2020 v pořadu Události.

CYKLOSTEZKA KOLOVRATY – MNICHOVICE

Investor:                                  Obce (spolufinancováno z fondů EÚ)

Generální dodavatel:               OHL ŽS, a.s.

Realizace:                                2019 – 2020

Hodnota zakázky:                    9 817 621,- Kč

Stav:                                          REALIZACE STÁLE PROBÍHÁ

Popis: Od července 2019 jsou prováděny stavební práce na nově vznikající cyklostezce s názvem „Do Prahy na kole“. Tato zajímavá zakázka je realizována pro Eltodo Osvětlení, které řeší s generálním dodavatelem, OHL ŽS, a.s, veškeré administrativní záležitosti. Společnost Energovod zde zajišťuje výkopové a pozemní práce a realizuje osvětlení cyklostezky včetně dodávky stožárů a svítidel a jejich napájení. Cyklostezka o délce více než 14 km povede z Prahy – Kolovrat do Mnichovic a přizpůsobena bude nejen pro cyklisty a bruslaře, ale také pro pěší. Termín dokončení je plánován na červen tohoto roku, aby se s příchodem léta mohla cyklostezka již plně využívat.

VÝSTAVBA BEZPEČNOSTNÍCH A VÝSUVNÝCH SLOUPKŮ A BEZPEČNOSTNÍHO SKENERU

Investor:                                MČ Prahy 1

Realizace:                              únor – květen 2020

Hodnota zakázky:                  19 803 450,- Kč

Stav:                                        REALIZACE STÁLE PROBÍHÁ

Popis: Na začátku února letošního roku započaly stavební práce v ulici Tržiště na Malé Straně v Praze, kde probíhá výstavba bezpečnostních výsuvných sloupků a bezpečnostního skeneru. Hlavním účelem zakázky je zvýšení bezpečnosti v oblasti zastupitelského úřadu USA a zároveň zvýšení rychlosti a spolehlivosti kontroly projíždějících vozidel. Předpokládaný termín dokončení je květen tohoto roku.

Tímto celému realizačnímu týmu za odvedenou práci děkujeme!

 

Najdete nás také na Facebooku a Linkedinu