Areál Ústavu jaderného výzkumu v Řeži osadíme novým typem autonomního osvětlení

Společnost ELTODO OSVĚTLENÍ uspěla v závěru loňského roku ve výběrovém řízení na modernizaci osvětlení v areálu Ústavu jaderného výzkumu v Řeži, kde zajistí dodávku
a instalaci celkem 70 ks autonomního veřejného osvětlení.

Unikátní projekt s jedinečným řešením

Smlouva s finančním objemem 5,3 mil Kč byla podepsána na začátku ledna 2021 a realizace bude probíhat od dubna do srpna tohoto roku. Jedná se o unikátní projekt, neboť
v tomto rozsahu se dle dostupných informací v ČR, ještě nerealizovalo veřejné osvětlení napájené výhradně solární energií.

3 solární lampy v areálu ELTODO

Autonomní osvětlení neboli solární lampy, které jsou v okolí budovy ELTODO na Novodvorské instalovány již 3, nejsou produktem, který bychom pouze překupovali od jiného výrobce či dodavatele, ale tyto lampy jsou z jednotlivých komponentů sestavovány a kompletovány v našem výrobním závodě na Hvožďanské.

Varianta solární lampy s kamerovým systémem

Varianta solární lampy s kamerovým systémem

Lampa, která zajistí dobití telefonu či elektrokola

Tyto solární lampy je možné osadit nejenom svítidly, jako tomu bude v případě projektu pro ÚJV Řež, ale mohou být osazeny dodatečným příslušenstvím, jako například USB dobíječkou mobilních zařízení, dobíječkou elektrokol či kamerovým systémem s WiFi přenosem.

Solární lampu lze také zkombinovat s větrnou turbínou, prostřednictvím které jsme schopni docílit kombinace získávání energie jak ze slunce, tak z proudění větru.

Velkou výhodou tohoto unikátního systému řešení je rychlost instalace. V případě využití zemních vrutů není zapotřebí absolvovat zdlouhavé stavební řízení. Více informací o solárním veřejném osvětlení naleznete ZDE.

 

Varianta solární lampy s větrnou turbínou a kamerovým systémem

Varianta solární lampy s větrnou turbínou a kamerovým systémem