Dodávka a instalace meteostanice v Ústeckém kraji

Veřejná zakázka I/27 Pšov, Blšany – výstavba SMS týkající se instalace meteostanice s dodávkou 2 ks PDZ METEO přinesla společnosti ELTODO, a.s. ve sdružení s brněnskou společností obchodní vítězství. Podpis smlouvy v hodnotě téměř 5 milionů korun se zadavatelem veřejné zakázky Ředitelstvím silnic a dálnic byl uskutečněn na začátku prosince.

Popis zakázky

Součástí zakázky je nejen samotná instalace a následné oživení meteostanic, ale jedná se o zajištění komplexní výstavby. Hlavním subdodavatelem je naše dceřiná společnost
Vegacom a.s., která pro nás bude zajišťovat součinnost při zpracování dokumentace, inženýringu, realizaci DIO a bude realizovat stavební a výkopové práce.
Výrobní závod ELTODO na Hvožďanské zajistí výrobu 2ks PDZ meteo s nosnou konstrukcí a přípravné práce s nastavením softwaru. Předpokládaný začátek realizace je v dubnu letošního roku.

Zvýšení bezpečnosti v kraji

Meteostanice slouží jako včasná varování v zimním období před nebezpečím na vozovce a v blízkém okolí, jako jsou např. námraza, led, mlha, silný vítr a mokrý nebo sněhem pokrytý povrch. Současně slouží ke zvýšení bezpečnosti a plynulosti dopravy na dopravně zatížené komunikaci.

Vizualizace meteostanice s PDZ

Vizualizace meteostanice s PDZ