ELTODO obnovilo slavnostní osvětlení Petřínské rozhledny

Praha, 23. března 2015; Společnost ELTODO-CITELUM, s.r.o., dokončila rekonstrukci slavnostního osvětlení Petřínské rozhledny. Pro obyvatele a návštěvníky hlavního města to znamená, že rozhledna na Petříně bude osvětlena kvalitněji a úsporněji. Nová technologie navíc umožní, aby se osvětlení jedné z dominant města při slavnostních příležitostech barevně proměňovalo a bylo doplněno dynamickými efekty.

Společnost ELTODO-CITELUM, s.r.o., nahradila standardní svítidla novými svítidly s technologií LED. Přestože jich je 40, tedy o dvě více, než byl původní počet svítidel, celkový příkon se výrazně snížil a náklady na provoz osvětlení rozhledny tak klesnou zhruba na třetinu.

V základním režimu je Petřínská rozhledna nasvícena ve stejných barvách, jako dosud, tedy kombinací teple a studeně bílého světla. „Vzhledem k použití moderních svítidel, která mají účinnější optické systémy, je však osvětlení rovnoměrnější a kvalitnější. Například střední část rozhledny je rovnoměrně osvětlena v celé délce, což se pozitivně projeví zejména při pohledech z větší vzdálenosti. Nově je také osmi svítidly osvětlen i vrchol rozhledny a rovnoměrněji bude prosvětlen vnitřní prostor kabiny,“ říká Jaroslav Smetana, který má v ELTODO-CITELUM, s.r.o., na starosti speciální světelné projekty.

Vzhledem k použité technologii bude navíc nyní možné režim osvětlení jednoduše změnit do požadované barevné kombinace a doplnit o různé dynamické efekty (plynulé přechody jednotlivých barev, nárůst intenzity, plynulé střídání různých barev, rotace, kombinace barev v jednotlivých polohách atd.). Vzhledem k tomu, že se jedná o významnou kulturní památku a jednu z výrazných dominant Prahy, bude každá dočasná proměna osvětlení Petřínské rozhledny podléhat pravidlům, jež stanoví Magistrát Hlavního města Prahy. Praha tak získá možnost připomenout si tímto způsobem významné dny či mimořádné události.

Kontakt pro další informace:

Dana Crkvová, ředitelka komunikace a propagace, CrkvovaD@eltodo.cz, 724 813 024