Časté dotazy k výběrovému řízení

Odpovědi na témata, která zajímají uchazeče o zaměstnání v ELTODO.

Jakým způsobem se mohu přihlásit do výběrového řízení na nabízené pracovní místo?

Nejrychlejším a nejjednodušším způsobem, jak se ucházet o dané pracovní místo, je přihlášení přes On-line dotazník. Odkaz na dotazník naleznete vždy pod popisem nabízené pracovní pozice. V dotazníku budete požádáni o vyplnění kontaktních údajů a vložení Vašeho životopisu, případně budete moci vložit i další přílohy (motivační dopis, reference apod.) nebo odkaz a profil na LinkedIN.

Mohu poslat svůj životopis, i když mě žádná z aktuálně nabízených pozic nezajímá a měl/a bych zájem ve společnosti pracovat?

Ano, v tomto případě zašlete Váš životopis na adresu nabor@eltodo.cz. Váš životopis bude zařazen do naší databáze a předán personalistovi zodpovědnému za nábor nových zaměstnanců. Usilujeme o získání těch nejlepších specialistů na našem trhu, proto nás potěší Váš zájem a budeme Vás kontaktovat, pokud bude vhodná pozice otevřena.

Budete žádat o reference mého současného/bývalého zaměstnavatele?

V okamžiku, kdy budete odpovídat na inzerát, není nutné uvádět kontakty na Vašeho současného/bývalého zaměstnavatele. V případě, že postoupíte do užšího kola výběru, můžete být požádání o uvedení kontaktní osoby za účelem poskytnutí referencí.

Jak dlouho budu čekat na odpověď od zaslání mého životopisu a jak dlouho trvá výběrové řízení u Vaší společnosti?

Ihned po odeslání Vašeho životopisu získáte automatickou odpověď o přijetí Vašeho vyplněného On-line formuláře do systému. Během 2-5 dnů obdržíte informace ohledně dalšího postupu (platí pouze v případě, že reagujete na některou z aktuálně otevřených pozic). Osobní pohovor s HR specialistkou a odpovědným nadřízeným obsazované pozice probíhá v rozmezí 1-2 týdnů. Veškeré uvedené lhůty se však mohou lišit v závislosti na obsazované pozici.

Jakým způsobem probíhá přijímací pohovor?

Výběrové řízení probíhá většinou ve dvou kolech. Po výběru vhodných životopisů jsou vybraní kandidáti pozváni na osobní pohovor. Při pohovoru je přítomen HR specialista a nadřízený budoucího pracovníka. Vlastní pohovor trvá 30 – 60 minut. Po vyhodnocení prvního kola pohovoru můžete být pozváni na další schůzku či požádáni o reference. Obvyklá doba k pozvání na první schůzku a účasti na dalších kolech výběrového řízení je 2-7 dní.

Kde probíhá přijímací pohovor?

Pokud není stanoveno jinak, probíhá osobní pohovor na adrese sídla naší společnosti. Centrála společnosti ELTODO, a.s., Novodvorská 1010/14, Praha 4.  Odkaz a mapu je zde.

Jakým způsobem se dozvím výsledky výběrového řízení?

Výsledky výběrového řízení Vám sdělíme telefonicky nebo e-mailem nejpozději do 5ti dnů od Vaší účasti na pohovoru, pokud nebude na pohovoru dohodnuto jinak. Pokud výsledek nebude v rámci této doby znám, budeme Vás informovat o dalším postupu. Do 5 dnů od ukončení výběrového řízení pak dostanou zprávu všichni uchazeči, včetně těch, kteří nebyli vybráni k osobnímu pohovoru.

Jak jsou zajištěna moje osobní data?

Všechna Vaše osobní data jsou zajištěna proti zneužití podle zákona 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů. Vaše data jsou uchována v naší databázi životopisů po dobu jednoho roku. Po uplynutí této doby budou Vaše osobní údaje z databáze smazány, případně budete požádáni o prodloužení souhlasu s uchováním Vašich dat o další rok.

Kdo bude mít přístup k mému životopisu a ostatním materiálům?

Veškeré Vaše materiály považujeme za přísně důvěrné. Přístup k nim mají pouze zaměstnanci personálního oddělení, manažeři oddělení, kterého se obsazovaná volná pozice týká, a příslušný člen vedení společnosti.

Jaké cizí jazyky musím ovládat, pokud chci pracovat ve společnosti ELTODO, a.s.?

V naší společnosti není potřeba znalost cizích jazyků.

Je možné se časem vypracovat i na jiné místo, než na které jsem byl přijat?

ELTODO si vychovává své specialisty a budoucí manažery. Mnoho našich kolegů, kteří nastoupili na juniorní pozici, dnes vedou tým, případně řídí složité projekty napříč společností. Mezi naše benefity patří i podpora vzdělávání při zaměstnání. V některých profesích musíte být odborníkem na danou problematiku, ale často Váš postup a růst záleží zejména na Vašich schopnostech, chuti a píli.

 

Pojďte s ELTODO tvořit budoucnost!

 

 

VÝPIS POZIC