Ing. Radek Pixa – vedoucí střediska Technický rozvoj

Do ELTODO a.s. jsem nastoupil jako systémový inženýr v červenci 2013 na doporučení kamarádky, která zde již pracovala. Původně jsem se nehlásil ani na žádnou konkrétní pozici a jen zkusil zaslat životopis na HR. HR oddělení mi dalo vybrat, kam bych se mohl směřovat v rámci firmy a po dvou kolech pohovorů jsem se stal součástí oddělení Technického rozvoje. Na starosti jsem měl vývoj SW aplikací a to jak programování, tak i SW analýzy. Jedním z mých prvních úkolů bylo vymyslet systém pro správu a výběr parkování. Měl jsem štěstí, že jsem na tom mohl spolupracovat s kolegy z praxe, kteří měli letité zkušenosti z provozu a prodeje těchto systémů. Musím říct, že mám radost, když teď někam přijedu a vidím, jak se ten náš systém využívá a lidi si ho chválí. V roce 2014 jsem přešel v rámci firmy na nově vzniklé oddělení, které se zabývalo čistě rozvojem SW a HW a kde jsem se mohl ještě více rozvíjet v SW analýze.

S dalším rokem mi přišel nový úkol a to vést oddělení Technického rozvoje. Toto oddělení zajišťuje vývoj nových produktů a technologií pro celý skupina společnosti ELTODO, a.s. a to zejména v oblastech dopravy, osvětlení, ICT, energetiky, telekomunikacích, automatizace v průmyslu, kamerových systémů a mnoho dalších. Je to hezká práce, ale vůbec ne lehká. Každý den mě a mým kolegům přináší nové výzvy, nové příležitosti, nové nápady a překážky, se kterými je se potřeba co nejlépe vypořádat a které nás neustále posouvají. U vývoje platí jediné, co bylo včera, už nemusí platit dnes a naším úkolem je se co nejlépe připravit na zítřek.

Nejlepší na mé práci je asi to, že mi dává možnost se setkávat se spoustu velmi chytrými, schopnými a inspirujícími lidmi a to jak z řad svých kolegů, tak i z výzkumných organizací se kterými spolupracujeme na dotačních projektech. Jsem rád v kolektivu, který mě nutí neustále přemýšlet a vzdělávat se.

Pro práci v ELTODO a.s. je asi nejdůležitější nebát se pracovat, používat zdravý selský rozum a snažit se, aby věci, které tvoříme, přinášely smysl a užitek a to nejen nám, ale i ostatním.