Ing. Tomáš Kabelka – vedoucí střediska Informační systémy

1.  Jak jsem se dostal do ELTODO…

To jsem měl tenkrát akorát skončenou vysokou školu a chtěl jsem si užívat prázdnin s tím, že během srpna si začnu něco shánět. Nu a Vojta, se kterým jsem hrával Dračí doupě, se mě zeptal, jestli bych třeba nechtěl programovat tam co on. Věděl jsem prd o co jde, ale říkal jsem si proč ne. Nakonec, bral jsem to jen jako pokec mezi kamarády. Proto mě také překvapilo, když kolem půlky srpna mi zazvonil telefon a ozval se tam nějaký Řehák. Doteď si pamatuju, jak se představil i se jménem společnosti (tenkrát ELTODO dopravní systémy), já mu nerozuměl a dvakrát jsem se ho na to ptal, až jsem to vzdal s tím, že snad to není důležité odkud že to vlastně je. Nu pan Řehák mi řekl, že zrovna sedí v kanceláři s Vojtou, který mu řekl, že bych u nich mohl pracovat, tak jestli mám zájem. A já si řekl, že proč ne, a tak jsem souhlasil, že hned druhý den se u něj stavím na pohovor.

Pohovor probíhal celkem hladce. Byl u toho ředitel a vedoucí střediska, můj případný nadřízený a paní z personálního oddělení. Já jsem od toho nic moc nečekal, a tak jsem celkem uvolněně říkal, jak to je. Že o telematice nic nevím, programování mám zkušenosti hlavně ze školy a z diplomky, o firmě ELTODO jsem nikdy neslyšel, a tak. Asi to neznělo úplně špatně, když se rozhodli, že to se mnou zkusí. A tak jsem 1. září nastoupil a 4. září přišel poprvé do práce (jak jsme se dopředu dohodli, protože prvního měl můj brácha svatbu, tak jsem dostal „volno“ :o)). Byl jsem tehdá dobrej zelenáč, protože pracovní notebook, který jsem si mohl brát i domů, služební mobil, to pro mě byly velké věci. I nástupní plat na tehdejší dobu byl slušný. Nu a jak jsem tenkrát nastoupil, tak už jsem tu zůstal.

2.  Jak jsem v ELTODO profesně rostl.

Tak nejdřív jsem jen programoval co mi kdo řekl, no a pomalu a postupně jsem se dostal až sem, kdy krom programování také vedu malý tým tvořivých lidiček. A dělám analýzy, chodím na jednání, a tak. Někdy je to fajn, někdy ne tak moc, ale to už k tomu prostě patří.

3.  Co bych vzkázal uchazečům?

Že je to tu pěkné. Děláme zajímavé projekty, je tu milé a přátelské prostředí, a když na to přijde, tak nic není problém :o)