Obnova provozu zón placeného stání v Praze

Na základě rozhodnutí Magistrátu Hlavního města Prahy byl od 16.3.2020 přerušen provoz zón placeného stání v Praze. Parkování bylo v těchto zónách téměř po dobu 2 měsíců bezplatné.

Jak uvedl Adam Scheinherr, náměstek primátora a radní pro dopravu: „Zóny placeného stání zvýhodňují rezidenty v místě jejich trvalého pobytu, což je často jejich jediná a logická možnost, kde zaparkovat. Je na čase, aby se tento režim zase brzo vrátil do své podoby.“

Od dnešního dne 11.5.2020 od 8:00 byl provoz zón placeného stání navrácen do původního režimu a parkování je tak opět možné pouze na základě dlouhodobého parkovacího oprávnění, nebo po úhradě krátkodobé parkovací relace.

Obnova parkovacích automatů byla provedena již tuto neděli, uvedla to manažerka úseku parkování, Dana Jurášková: „Parkovací automaty zapneme již v průběhu nedělního dopoledne, aby si zájemci o krátké parkování v zónách mohli zaplatit předem,“ Za parkování lze nyní platit také prostřednictvím mobilních aplikací. Jedná se o tzv. virtuální hodiny, které řidiči mohou využít v případě, kdy nechtějí hledat parkovací automaty.

Zóny placeného stání jsou od dnešního dne opět v provozu a rezidentům tak bude znovu umožněno klidné a pohodlné parkování v blízkosti jejich bydliště. 

Více informací naleznete na www.parkujvklidu.cz

 

Jsme také na Facebooku a Linkedinu.