Pomáháme v boji s COVID-19

Minulý víkend 12.-14.2.2021 proběhlo operativní jednání ve spolupráci s Policií ČR Karlovarského kraje a Ředitelstvím silnic a dálnic, kde jsme v rámci nenadálé situace v dopravě způsobenou uzavřením hranic s Německem, nabídli své dlouhodobé zkušenosti a představili možnost, jak tuto situaci řešit.

Informovanost řidičů zajistí náš vozík

Od neděle 14. 2. 2021 většině Čechů či cizinců jedoucí přes Českou republiku není umožněn vstup do Německa, resp. nezbytnou podmínkou pro vstup je mít negativní test na COVID-19. Tím pádem se u hraničních přechodů s Německem budou tvořit dlouhé kolony.

Informační vozík LED na D6

Informační vozík LED na D6

Ani mráz nás nezastavil

Z toho důvodu jsme v pondělí 15. 2. 2021 v brzkých ranních a mrazivých hodinách za součinnosti Policie České republiky Karlovarského kraje instalovali a zprovoznili Informační vozík LED na určeném místě před hraničním přechodem „Pomezí nad Ohří / Schirnding“  na komunikaci D6. Informační vozík zajistí prostřednictvím zobrazovaných informací navádění řidičů zejména zahraničních nákladních vozidel na odběrová místa pro testování na COVID-19.

Informační vozík LED na D6

Informační vozík LED na D6

Dané řešení si vysloužilo ze strany Policie České republiky Karlovarského kraje uznání a bude preferovat možnost dalšího nasazení do rizikových příhraničních oblastí s Německem.

Jak dlouho bude vozík přistaven? Dle vyjádření Policie Karlovarského kraje: Mutti zavelí k odvolání stavu“.