Rekonstruovaný karvinský Městský stadion dostane stejná svítidla jako slavný CAMP NOU v Barceloně. Prací se ujme ELTODO, které zakázku vyhrálo

Městský stadion v Karviné vstoupil do poslední fáze svojí rekonstrukce, začne se realizovat výstavba osvětlení hrací plochy dle podmínek Fotbalové asociace ČR a UEFA pro prvoligové zápasy. Společnost ELTODO, která vyhrála veřejnou zakázku vypsanou městem na výstavbu osvětlení stadionu, zde postaví 4 stožáry o výšce 46 metrů, jež budou dohromady osazeny 190 reflektory. Dalších 18 reflektorů bude umístěno na hraně střechy hlavní tribuny. Půjde o stejná svítidla, jako jsou na fotbalovém stadionu CAMP NOU, domácím hřišti klubu FC Barcelona.

Vzhledem k výšce 46 metrů dorazí stožáry do Karviné rozložené na čtyři díly. „Celkem půjde o šest kamionů s nadměrným nákladem, které budou vypraveny ze Siedlce, od renomovaného polského výrobce s výbornou zkušeností v oboru, který má reference po celé Evropě, a s nímž jsme v minulosti například úspěšně realizovali podobnou zakázku pro plzeňský stadion,“ říká Ing. Petr Formánek, obchodní ředitel divize Energetické systémy společnosti ELTODO.

Vlastní realizace prací započne do několika dnů, celé dílo by městu Karviná jako objednavateli mělo být předáno do 10 týdnů. „Stožáry budou na místě sestaveny s pomocí jeřábů s potřebnou nosností. Půjde přitom o velmi náročnou stavbu, stožáry by měly být viditelné ze širokého okolí, možná až dokonce z Ostravy,“ říká s nadsázkou Formánek. Stožáry by měly být vztyčeny zhruba v polovině října.

Sto devadesát reflektorů bude na stožárech rozmístěno v podobě 44/44/51/51, dalších 18 reflektorů bude osvětlovat herní plochu z hrany střechy hlavní tribuny. Místní klub, který zde hraje domácí zápasy první ligy, tak díky rekonstrukci stadionu získá ideální podmínky.

Celkový finanční objem zakázky činí 11,5 milionu Kč. Město Karviná získalo na realizaci této akce dotaci od MŠMT ČR.