Zahájení lázeňské sezóny v Karlových Varech bude letos hostit Grandhotel Ambassador – Národní dům

Slavnostní zahájení lázeňské sezóny v Karlových Varech bude letos hostit Grandhotel Ambassador – Národní dům, který tím zároveň oslaví první úspěšný rok svého provozu.

Reprezentativní Grandhotel Ambassador – Národní dům byl otevřen po celkové nákladné rekonstrukci 1. května 2015. Už během prvního roku provozu se hotelu podařilo navázat na tradici kulturně společenského centra Karlových Varů, kterým byl Národní dům až do osmdesátých let minulého století. „Hostili jsme pravidelné akce Karlovarského symfonického orchestru, Mezinárodního filmového festivalu, navázali spolupráci v oblasti cestovního ruchu. V těchto aktivitách chceme pokračovat a dále je rozvíjet,“ nastiňuje plány do budoucna Michal Prunar, jednatel společnosti ELTODO Národní dům, která hotel vlastní a také sama provozuje.

„Národní dům již za rok svého provozu získal vynikající renomé. Zachování vysoce nastavených kvalitativních standardů je tedy pro nás prioritou. Rádi bychom, aby se z našeho hotelu stalo skutečné multifunkční centrum města, které jeho občanům a návštěvníkům, kromě nejkvalitnějších hotelových služeb, nabídne také moderní prostory pro pořádání schůzek, konferencí a společenských akcí,“ dodává Prunar. O postavení a významu Grandhotelu Ambassador – Národního domu vypovídá i fakt, že i v letošním roce bude pod erbem města Karlovy Vary hostit slavnostní zahájení lázeňské sezóny, které letos připadá na 6. května.

—————-

Secesní budova Národního domu byla postavena v roce 1901, je skvostným dílem vídeňských architektů Ferdinanda Fellnera a Hermanna Helmera, od roku 1958 je kulturní památkou. Kvůli nejasným vlastnickým vztahům v 90. letech hotel mnoho let chátral. V roce 2010 se jeho vlastníkem definitivně stala společnost ELTODO, která ho začala o rok později rekonstruovat. Slavnostně byl znovu otevřen 1. května 2015. Grandhotel Ambassador – Národní dům poskytuje široké ubytovací kapacity, jeho vysoce reprezentativní prostory ho předurčují i k pořádání slavnostních společenských akcí.